Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok23. septembra 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

136. Dobre fondy EÚ: Príjemné oživenie vnútrobloku sídliska v Tatranskej Štrbe zaplatil Brusel

137_2.png
© EU
Podtatranské mestečko Štrba uspelo s projektom rekonštrukcie vnútrobloku na existujúcom sídlisku. Projekt zahŕňal nielen údržbu súčasnej zelene, ale aj výsadbu novej krovinnej a stromovej zelene, vysiatie nových trávnikov všade v okolí, či sadovnícke úpravy vnútroblokovej zelene.

Obnova zelene, výsev nových trávnikov ale predovšetkým nové chodníky a obnova starých chodníkov, nová dlažba, drobná architektúra ako drevený altánok poskytujúci tieň pre mamičky s kočíkmi, detské ihrisko s bezpečnostnými prvkami alebo aj nové spevnené plochy pri zariadeniach na cvičenie - to všetko je súčasťou projektu v Tatranskej Štrbe. 

Zaujímavým prvkom je aj vybudovanie troch takzvaných dažďových záhrad. Ich účelom je zadržiavanie zrážkovej vody, čo umožňuje jej využitie na mieste, a teda neodtečie v kanalizácii. Pomáha zavlažovať zeleň v širokom okolí tým, že zachytia povrchové dažďové vody prevažne zo striech bytových domov a priľahlých spevnených plôch. Tento malý projekt, ktorý spríjemní život obyvateľom sídliska bude dokončený ešte v tomto roku. Celková suma na jeho realizáciu bola cez 190 tisíc eur a 95% tejto sumy bolo uhradených z európskych fondov prostredníctvom Integrovaného regionálneho operačného programu. 

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.


 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
23. septembra 2021