Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok15. augusta 2019Odhadovaný čas čítania: 1 min

37. Dobré fondy - železničná trať Beluša - Trenčianska Teplá

zeleznica_belusa.png
© EU
Ďalším z vydarených projektov, ktoré sa podarilo uskutočniť aj za podpory Európskej únie, je rekonštrukcia hlavnej železničnej trate európskeho koridoru číslo 5, na ktorej sa môžu rýchliky pohybovať rýchlosťou až 160 km/h. 

Opravy tejto železničnej trate z Beluše cez Ilavu až do Trenčianskej Teplej boli finančne náročné aj napriek tomu, že ide len o 20-km dlhý úsek. Celková rekonštrukcia tohto úseku zahŕňala nielen opravu trate, ale i infraštruktúru nástupíšť, čakární, nadjazdov a zabezpečovacích zariadení. Konečný účet sa preto vyšplhal až na sumu 275 miliónov eur. Vďaka finančnej pomoci Európskej únie v celkovej čiastke vyše 196 miliónov eur sa však náklady na túto rekonštrukciu podstatne znížili. 

Navyše táto novorekonštruovaná trať nadväzuje na ďalší úsek medzi Belušou a Púchovom, ktorý bol taktiež finančne podporený z európskych prostriedkov. 

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. 

 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
15. augusta 2019