Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok27. februára 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

65. Dobré fondy EÚ: domov sociálnych služieb v obci Novoť

73_2.jpg
© EU
Európska únia pomohla k lepšiemu života klientov domova sociálnych služieb Studienka. Toto zariadenie sa nachádza v malebnom prostredí Hornej Oravy, konkrétne v obci Novoť - jednej z najmladších zamagurských obcí na severe Slovenska.

V zariadení pracuje 65 kvalifikovaných zamestnancov a vďaka eurofondom má za sebou už rozsiahle stavebné úpravy. Prebehlo tu kompletné zateplenie 4-podlažnej budovy.

Klienti určite ocenia aj dobre utesnené moderné okná, ktoré im tu umožnia stráviť príjemnejšie chvíle počas zimných mesiacov. Zariadenie pre seniorov tiež poskytuje pomoc rodinám s ťažko zdravotne postihnutými príbuznými. Preto bolo potrebné zabezpečiť bezbariérový prístup.

Zlepšili sa aj hygienické podmienky a vytvorili sa nové špecializované služby pre klientov s potrebným vnútorným vybavením. Európska únia spolufinancovala tento projekt sumou viac ako 1,471 miliónov eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
27. februára 2020