Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok4. júna 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

79. Dobré fondy EÚ: Beňuš

88_1.jpg
© EU
Cesta do školy v obci Beňuš bola pre miestne deti niekedy skutočne nebezpečná. Pozdĺž vozovky na hlavnom ťahu totiž neexitoval bezpečný chodník pre peších. Nový chodník ku škole výrazne napomohol k bezpečností detí. 

Neslúži však iba deťom, ale aj ostatným obyvateľom obce a jej návštevníkom. Primárnou úlohou projektu však bolo zaistiť bezpečnosť žiakov a škôlkarov navštevujúcich základnú a materskú školu v obci Beňuš, ktoré sa nachádzajú na jej okraji. Úlohou chodníka bolo zároveň aj znížiť nehodovosť na úseku cesty I/66.V rámci projektu regenerácia a posilnenie vybavenosti územia horehronskej obce Beňuš bol vybudovaný chodník s novým zábradlím, bránky k jestvujúcim domom a odvodňovacím  žľabom. 

Z rovnakého projektu bola financovaná aj zastrešená zastávka, v ktorej sa môžu cestujúci v prípade nepriaznivého počasia schovať. Zrekonštruovaná bola aj existujúca lávka s drevenou konštrukciou vedúca ponad Braväcký potok a postavil sa k nej chodník so zámkovou dlažbou, ktorý spája školskú cestu z hornou časťou obce. Obyvatelia zároveň dostali aj novú autobusovú zastávku pri základnej škole, vysadila sa nová zeleň a posadili trávniky. Európska únia prispela na tento projekt v obci Beňuš sumou vo výške viac ako 233-tisíc eur. 

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Pozn.: Obec Beňuš sme navštívili ešte v roku 2019 a nie v týchto dňoch.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
4. júna 2020