Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok15. októbra 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

95. Dobré fondy EÚ: Rožňava

df_95_s.jpg
© EU
Rožňava má bohatú históriu, je to slávne stredoveké banícke mesto a obnovené námestie túto slávu pripomína. Európska únia prispela na túto obnovu čiastkou viac ako 900-tisíc eur. 

V centre mesta tak vznikla príjemná oddychová zóna s novou dlažbou, novým osvetlením, lavičkami a ľudia si historickú krásu môžu v pokoji vychutnať. 

Medzi projekty podporené aj vďaka európskym peniazom patrí v Rožňave aj obnova budovy Gemerského osvetového strediska. Ide o viac ako sto ročnú budovu, ktorá po celý čas svojej existencie slúžila na kultúrnu a osvetovú činnosť. 

Budova bola v minulosti niekoľkokrát necitlivo prestavaná, až prestavba z európskych peňazí v rokoch 2014 - 2015 ju uviedla do pôvodnej podoby a vrátila jej pôvodný účel. Sídlo Gemerského osvetového strediska je zároveň zapísané v zozname pamiatkovo chránených objektov. Európska únia poskytla na rekonštrukciu Gemerského osvetového strediska nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 945 tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.
 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
15. októbra 2020