Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok4. apríla 2016Odhadovaný čas čítania: 1 min

Deň Európy 2016

den_europy2016.png
© EU
Presne 9. mája 2016 oslávime Deň Európy v rovnaký deň aký je oficiálny dátum založenia Európskej únie. Nečakajú vás však žiadne oficiality, ale deň plný príjemnej atmosféry a zábavy v spojení s programom, ktorý obohatí nielen databázu vašich zážitkov, ale aj vedomostí o Európskej únii.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa na jednom pódiu stretnú skvelé kapely Fragile a Fallgrapp, ktoré vytvoria nezabudnuteľnú atmosféru. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. 

 

 

Okrem hudby vás osloví aj sprievodný program plný kvízov, súťaží a kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ.  Môžete sa zúčastniť diskusií, koncertov a kvízov a vyskúšať si vaše znalosti o Európskej únii.  V stánkoch zahraničných veľvyslanectiev v SR, kultúrnych centier, mimovládnych organizácií, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu v SR sa 9. mája 2016 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie, ako aj o príležitostiach, ktoré vám Európska únia ponúka.

 

program.png
© EU

 Organizátormi osláv dňa Európy v Bratislave je Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Informačná kancelária Európskeho parlamentu v SR. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a mesto Bratislava. 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
4. apríla 2016