Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok3. júna 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

ELA hľadá manažéra portálu EURES

ela.jpg
© EU
ELA - Európsky orgán práce - zverejnil oznámenie o voľnom pracovnom mieste s cieľom vytvoriť rezervný zoznam dočasných zamestnancov na pozíciu manažéra portálu EURES.

Termín na podanie prihlášky 17. júna 2021.

Popis

Európsky orgán práce zverejňuje oznámenie o voľnom pracovnom mieste s cieľom vytvoriť rezervný zoznam dočasných zamestnancov na pozíciu manažéra portálu EURES.

Účelom portálu pre pracovnú mobilitu EURES je uľahčiť zosúlaďovanie medzi zamestnávateľmi a uchádzačmi o zamestnanie v celej Európe prepojením databáz voľných pracovných miest a uchádzačov o zamestnanie v rámci služieb zamestnanosti členských štátov. Portál obsahuje databázu voľných pracovných miest a životopisov, funkcie vyhľadávania a zamestnania, informácie o mobilite pracovnej sily (napr. životné a pracovné podmienky, tipy pre zamestnávateľov a uchádzačov o zamestnanie), prehľad o službách EURES a kontaktné údaje zamestnancov siete EURES i asistenčné pracovisko. Okrem toho extranetová sekcia portálu, ktorá je prístupná národným koordinátorom a zamestnancom siete EURES. Extranet okrem iného hostí vyhradené pracovné priestory, registráciu na odbornú prípravu, formuláre na meranie výkonnosti. Podporuje aj koordináciu a výmenu informácií v rámci siete.

Európsky orgán práce stanovuje strategické smerovanie, vymedzuje plán výrobku a formuluje obchodné požiadavky a potreby používateľov. Európska komisia je naďalej zodpovedná za technickú prevádzku a vývoj portálu EURES a súvisiacich IT služieb.

Portál EURES je jednou z najnavštevovanejších webových stránok inštitúcií EÚ s približne 10 000 jedinečnými návštevami denne.

Referencia: ELA/CA/2021/09

Viac informácií o tejto pracovnej ponuke nájdete tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
3. júna 2021