Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok22. marca 2017Odhadovaný čas čítania: 1 min

Investícia do európskej mládeže

student_uni.jpg
© EU
Ste za väčšiu európsku podporu vzdelávania zameraného na študentov, kvalitnej výučby a študijných plánov a efektívne využívanie IT?  Viete ako by európske univerzity mohli v špičkovom výskume dosahovať lepšie výsledky a ako posilniť praktický výskum? 

 V iniciatíve „Investícia do Európskej mládeže“, prijatej 7. decembra 2016 Komisia zdôrazňuje, aké je dôležité, aby mali mladí ľudia prístup ku kvalitnému vzdelávaniu. V súčasnom, rýchlo sa meniacom svete, sú práve mladí ľudia jednou zo skupín, ktoré sú najviac ohrozované nezamestnanosťou. Súčasne v celej ekonomike dlhodobo narastá dopyt po vysoko odborných zručnostiach a kreativite. Komisia sa preto zaviazala k predloženiu aktualizovaného programu na modernizáciu vysokoškolského vzdelávania v druhom štvrťroku 2017.

Ste za väčšiu európsku podporu vzdelávania zameraného na študentov, kvalitnej výučby a študijných plánov a efektívne využívanie IT?  Viete ako by európske univerzity mohli v špičkovom výskume dosahovať lepšie výsledky a ako posilniť praktický výskum? Napíšte nám svoj názor na cestnú mapu pre modernizáciu vysokoškolského zdelávania: http://europa.eu/!rG96UX

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
22. marca 2017