Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok10. novembra 2017Odhadovaný čas čítania: 1 min

Mladí Slováci na návšteve Bruselu

mladi_europania_v_bruseli_0.jpg
© EU
Koncom októbra sa 25 študentov stredných škôl z celého Slovenska v sprievode ich učiteľov zúčastnilo informačno-študijnej cesty do Bruselu. Skupinu tvorili najmä víťazi vedomostných súťaží Mladý Európan a Mladý Digitálny Európan, ale aj ďalších súťaží, ktoré organizuje alebo podporuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku. 

Počas troch dní skupina študentov v rámci oficiálneho programu navštívila Európsku komisiu, Radu Európskej únie i Európsky parlament. Počas voľna následne účastníci navštívili známe pamiatky Bruselu a ochutnali typické belgické kulinárske lahôdky ako napríklad hranolčeky či wafle.

Ako uviedol jeden účastník návštevy: "Bola to veľmi podnetná exkurzia, z ktorej sme si odniesli množstvo zaujímavých informácií "z prvej ruky", prešli sa po miestach, kde sa rozhoduje o Európe a stretli zaujímavých a inšpiratívnych ľudí."

Počas návštevy mali študenti šťastie a podarilo sa im v hlavnej budove Komisie "Berlaymont" stretnúť aj prezidenta Európskej komisie Jeana-Clauda Junckera. Účastnici exkurzie si mohli na vlastnej koži otestovať tlačovú miestnosť a odfotili sa na miestach, ktoré pravidelne využívajú novinári z celého sveta, ktorí pôsobia v Bruseli.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
10. novembra 2017