Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok6. septembra 2016

Nová vedúca tlačového a politického oddelenia

cappello_web.jpg
© EU
Funkcie vedúcej tlačového a politického oddelenia na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku sa 1. septembra 2016 ujala Jana Cappello. 

K jej vymenovaniu vedúci Zastúpenia EK Dušan Chrenek uviedol: „Vítam príchod novej vedúcej tlačového a politického oddelenia Zastúpenia EK v Bratislave, pani Jany Cappello. Prichádza v kľúčovom období, keď má Slovensko historicky prvé predsedníctvo v Rade EÚ a keď práve na Slovensku prebiehajú dôležité diskusie o budúcnosti EÚ. Som presvedčený, že bude významne prispievať k nášmu úsiliu poskytovať kvalitné služby a informácie pre všetkých Slovákov.“ 

Jana Cappello pracuje v Európskej komisii už viac ako 10 rokov. V Bruseli získala široké skúsenosti z viacerých oblastí pôsobenia európskych inštitúcií, vrátane podpory podnikateľského prostredia, bezpečnosti a ochrany finančných záujmov EÚ. Pred svojim pôsobením v Európskej komisii pracovala v medzinárodnom investičnom fonde v Taliansku a na Univerzite Komenského v Bratislave. Vyštudovala odbor Európska Integrácia na Fakulte manažmentu Univerzity Komenského a absolvovala postgraduálne štúdium na Inštitúte medzinárodných vzťahov a aproximácie práva na Právnickej fakulte UK.

Jana Cappello nadviaže na úspešnú prácu Andreja Králika, ktorý po vyše piatich rokoch vo funkcii vedúceho tlačového a politického oddelenia na Zastúpení Európskej komisie odišiel na Európsky úrad duševného vlastníctva, kde bude pôsobiť ako člen odvolacieho senátu. 

Kontaktné údaje:

 

 

jana_cappello.jpg
© EU

 

Jana Cappello
E-mail: jana [dot] cappelloatec [dot] europa [dot] eu (jana[dot]cappello[at]ec[dot]europa[dot]eu) 
Tel.: +421 (0)2 59 20 32 93        

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
6. septembra 2016