Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok6. júna 2018

Objavuj s nami Európsku úniu

discover_eu.png
© EU
Máš 18 rokov a chceš toto leto precestovať Európu? Tak sa staň ambasádorom iniciatívy Európskej únie "Discover EU", vďaka ktorej 15 000 mladých ľudí bude môcť spoznať až 4 krajiny Európy. 

Počas cestovania naprieč Úniou spoznáš nielen jej kultúrne a prírodné krásy, ale aj veľa ďalších zaujímavých ľudí a ich kultúru. Rok 2018 je Európskym rokom kultúrneho dedičstva, takže budeš mať možnosť navštíviť aj zaujímavé kultúrne podujatia, ktoré sa budú konať v celej Európe.

Doprava bude najmä vlakom, takže budeš mať čas vychutnať scenériu európskych miest už počas cesty. V prípade potreby je možné využiť aj alternatívne spôsoby prepravy ako autobus, či trajekty a vo veľmi výnimočných prípadoch aj leteckú dopravu, aby aj ľudia žijúci na ostrovoch mali možnosť sa do tejto iniciatívy zapojiť.

Aké sú podmienky zapojenia sa do iniciatívy Discover EU?

Zapojiť sa môžu všetci občania členských štátov EÚ, ktorí dovŕšil (k 1. júlu 2018) 18 rokov.

Cestu musíš začať v jednom z členských štátov EÚ a môžeš cestovať ako jednotlivec alebo aj s kamarátmi v skupinke max. 5 osôb.

Cesta by mala trvať max. 30 dní v období od 9. júla 2018 do 30. septembra.2018

Prihlásiť sa môžeš od 12. júna 2018 do 26. júna 2018 TU.

Prihláška musí obsahovať okrem osobných údajov aj podrobný opis plánovanej cesty. Okrem podania prihlášky budeš musieť odpovedať aj na 5 kvízových otázok týkajúcich sa Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018 a mládežníckych iniciatív EÚ.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
6. júna 2018