Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Predbežné údaje27. februára 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Pracovná ponuka - Political Reporter

GR pre KOMUNIKÁCIU (DG COMMUNICATION) hľadá politického reportéra na Zastúpení Európskej komisie na Slovensku. 

Corporate and office relations

Termín na podávanie prihlášok je do 15. marca 2024. Bližšie informácie o výberovom konaní nájdete v priložených dokumentoch.

Výzva na vyjadrenie záujmu zmluvného zamestnanca

Náplň práce

Často kladené otázky:

1. Ak sa chcem prihlásiť, musím mať už úsešne spravené EPSO testy?

V prípade, ak ste už registrovaný/á do platného zoznamu CAST FG IV a máte úspešne za sebou testovanie, stačí, ak nám zašlete CV a motivačný list.

Ak EPSO ešte nemáte, je potrebné sa registrovať do zoznamu CAST Permanent FG IV (Political affairs/EU policies alebo Communication), z ktorého budeme následne vybraných uchádzačov pozývať na EPSO testy a v prípade, že v testoch uspejú, ich pozveme na ústne pohovory.

Registrovať sa do týchto zoznamov môžete tu: Contract Agents (CAST Permanent) | EU Careers (europa.eu)

2. Aký plat mám očakávať na tejto pozícii?

Odmena zamestnanca pozostáva zo základného platu a príplatkov. Vypláca sa v eurách a je upravený korekčným koeficientom (na Slovensku je v súčasnosti korekčný koeficient 84,8 % v porovnaní s Belgickom). Mesačný základný hrubý plat (bez príplatkov) po uplatnení korekčného koeficientu je 3459 €.

Suma je uvedená na informačné účely a môže sa meniť vzhľadom na ročnú revíziu odmeňovacieho systému a korekčného koeficientu.

Plat podlieha dani Spoločenstva zrážanej pri zdroji a je oslobodený od vnútroštátnej dane. Platový balík zahŕňa príspevky do systému sociálneho a dôchodkového zabezpečenia EÚ. Všetkých uchádzačov vyzývame, aby sa oboznámili s podmienkami zamestnávania, ako sú uvedené v Služobnom poriadku úradníkov a podmienkami zamestnávania ostatných zamestnancov Európskej únie.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
27. februára 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku