Prejsť na hlavný obsah
Logo Európskej komisie
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok13. januára 2021

Pracovné príležitosti a stáže v EUI

eui.jpg
© EU
Ak hľadáte novú pracovnú výzvu alebo možnosť stážovať v talianskej Florencii, máme tu pre vás tip. Prihláste sa na voľné pozície na Európskom univerzitnom inštitúte.

Európsky univerzitný inštitút (EUI) je medzivládna a medzinárodná postgraduálna vzdelávacia a výskumná inštitúcia v záujmových oblastiach pre rozvoj Európy. 

Slovenská republika sa stala členom EUI v roku 2019 a v súčasnosti je spolu s ďalšími 22 štátmi EÚ a Európskou komisiou poskytovateľom finančných prostriedkov pre EUI. 

Zamestnanci EUI sú vyberaní s ohľadom na to, aby bol každý členský štát EÚ spravodlivo zastúpený medzi administratívnymi pracovníkmi. Slovenskí občania sú v súčasnosti nedostatočne zastúpení v pozíciách zamestnancov i stážistov. EUI preto ponúka pracovné príležitosti aj pre občanov SR. 
EUI má vlastný výberový proces, a preto zamestnanci inštitútu nemusia absolvovať skúšku EPSO. 

V súčasnosti má Európsky univerzitný inštitút voľné tieto pracovné miesta: 

Pracovné miesta pre zmluvného zamestnanca – FGII – Asistenti v administratívnej oblasti

Pracovné miesto pre dočasného zamestnanca – AD9-AD10 – riaditeľ pre ľudské zdroje 

Uchádzači môžu takisto kedykoľvek podať spontánnu prihlášku prostredníctvom online formulára na zamestnanecké pozície alebo na stáž. V prípade akýchkoľvek otázok môžete kontaktovať priamo EUI prostredníctvom e-mailu na adrese applyjobateui [dot] eu (applyjob[at]eui[dot]eu).

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
13. januára 2021