Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok9. februára 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

Prihlasovanie do súťaže o ocenenia RegioStars 2021 bolo otvorené

regiostars_visual_s.jpg
© EU
Súťaž RegioStars 2021 opäť prináša príležitosť zviditeľniť a oceniť inovatívne a úspešné projekty, ktoré prispievajú k regionálnemu rozvoju v EÚ.   

Európska komisia otvorila 14. ročník súťaže RegioStars, ktorá každoročne odmeňuje najlepšie projekty financované v rámci politiky súdržnosti. RegioStars sú od roku 2008 európskymi oceneniami predstavujúcimi excelentné projekty financované v rámci politiky súdržnosti, ktoré prinášajú inovatívne prístupy k regionálnemu rozvoju. 

Všetky projekty financované v rámci politiky súdržnosti EÚ môžu predložiť svoju žiadosť v piatich tematických kategóriách

  • INTELIGENTNÁ Európa: Zvyšovanie konkurencieschopnosti miestnych podnikov v digitálnom svete
  • ZELENÁ Európa: Ekologické a odolné komunity vo vidieckom a mestskom prostredí 
  • SPRAVODLIVÁ Európa: Podpora inkluzívnosti a nediskriminácie
  • MESTSKÁ Európa: Podpora ekologických, udržateľných a obehových potravinových systémov vo funkčných mestských oblastiach
  • TÉMA ROKA: Zlepšovanie ekologickej mobility v regiónoch: Európsky rok železníc 2021

Tento rok sa v rámci súťaže prvýkrát zaviedol občiansky rozmer ako prierezové kritérium v projektových žiadostiach vo všetkých kategóriách, keďže občania sú stredobodom politiky súdržnosti EÚ.

Do súťaže sa možno prihlásiť do 9. mája 2021 na online platforme na podávanie prihlášok. Veľa užitočných informácií možno nájsť v príručke pre uchádzačov

Nezávislá porota odborníkov na vysokej úrovni vyberie víťazov, ktorí budú vyhlásení na konci roka 2021. Verejnosť bude tiež vyzvaná, aby si vybrala svoj obľúbený project, ktorý získa Cenu verejnosti.

Novinkou ročníka 2021 je i to, že finalisti súťaže budú pozvaní na školenia o komunikácii, ktoré sa odohrajú v októbri 2021 v rámci Európskeho týždňa regiónov a miest. Víťazom piatich kategórií aj víťazovi Ceny verejnosti sa ich zaslúžené ocenenia udelia počas slávnostného ceremoniálu súťaže REGIOSTARS, ktorý sa uskutoční v decembri 2021 v chorvátskom Dubrovníku.
 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
9. februára 2021