Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Tlačové oznámenie3. marca 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 2 min

Prihláste sa do súťaže Junior Internet 2022

Je tu ďalší ročník obľúbenej súťaže Junior Internet, neváhajte a príhláste sa do súťaže do 15. marca 2022. 

Junior Internet 2022

AMAVET vyhlasuje 17. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, digitálnu grafiku a dizajn, kreatívne písanie textov, tvorbu blogov alebo vlogov, tvorbu vzdelávacích projektov či programovanie aplikácií. 

Prihlásiť sa do súťaže môže individuálny súťažiaci alebo tím v maximálnom zložení troch autorov. 

Súťažné kategórie sú:

  • JuniorWEB – je určený tvorcom webových stránok. Do kategórie možno prihlásiť osobnú stránku, web firmy a inštitúcie alebo online projekt, ktorý súťažiaci vymyslel vo voľnom čase.
  • JuniorDESIGN – je určený pre digitálne grafické práce. Prihlásiť možno logo, plagát, banner, firemnú identitu, dizajn produktu, digitálnu ilustráciu a animáciu, dizajn aplikácie alebo webu, grafiku školského časopisu a podobne.
  • JuniorBLOG – je určený pre individuálnu tvorbu zverejnenú na webe alebo sociálnej sieti.
    Prihlásiť možno osobný blog, Youtube kanál, FB stránku či profil na Instagrame, na ktorom je zverejnená vaša písomná či foto/video tvorba.
  • JuniorAPP – je určený pre vývojárov aplikácií. Súťažiaci môžu prihlásiť mobilnú aplikáciu pre smartfón, tablet, ale aj desktop. Aplikácia môže byť napríklad na platforme Android, iOS či Windows.
  • JuniorLEARN – je určený pre vzdelávacie aplikácie a weby. Kategória je určená pre projekty využívajúce informačné
    technológie a zároveň využiteľné pri vzdelávaní v škole alebo vo voľnom čase.
  • JuniorTEXT – je určený pre tých, ktorí radi píšu. Prihlásiť možno svoj text na vyhlásenú tému, ktorá sa mení v každom ročníku súťaže. Prihlásený text môže byť spracovaný ako esej, prejav, báseň, rozprávanie či úvaha a podobne. V spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku bola vyhlásená téma v kategórii JuniorTEXT: „Plán obnovy a odolnosti: Slovensko podľa mňa.“ Autori príspevku si môžu vybrať problém vo svojom okolí, regióne alebo aj v rámci celého Slovenska, do ktorého by pomyselný grant EÚ investovali. Kreativite sa medze nekladú.

Postupujúcich žiakov AMAVET pozve na finále súťažnej konferencie Junior Internet, na ktorom súťažiaci predstavujú svoje práce vo forme 3,5 minútovej prezentácie a zároveň súťažia o hodnotné ceny. Zároveň na svoj projekt dostávajú cennú spätnú väzbu a priestor na rozvoj seba i svojho projektu. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Viac informácii a prihlasovanie žiackych projektov nájdete na https://www.juniorinternet.sk/

JI 2022

 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
3. marca 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku