Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok8. septembra 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

Slovenskí žiaci sa pokúsili uniknúť z dystopického sveta bez EÚ

resceu3_s.png
© EU
Aký by bol život bez Európskej únie? Na túto otázku hľadali odpoveď žiaci Súkromného bilingválneho gymnázia, Česká v Bratislave, ktorí sa 6. a 7. septembra 2021 zúčastnili projektu REscEU Escape Room. Snažili sa tak hravou formou zdokonaliť svoje vedomosti o Európskej únii.

REscEU Escape Room je úniková hra s dystopickým scenárom života v Európe, v ktorej už viac neexistuje Európska únia. Projekt ukazuje mladým ľuďom, aké výhody plynú z členstva v EÚ vrátane mieru, spolupráce, integrity a štyroch základných slobôd Európskej únie. Hra je v anglickom jazyku a prebieha podľa vymysleného scenára odohrávajúceho sa v roku 2024, kedy je Európska únia len spomienkou z minulosti. Každá úniková miestnosť je „šitá na mieru“ a je prispôsobená kontextu krajiny, z ktorej hráči pochádzajú. Žiaci pracovali na rôznych tematických sekciách v päťčlenných tímoch pod vedením študentov zo Slovenska a z Rakúska, tzv. Game Master-ov. Neformálna výučba a zmena prostredia z učební do hracieho terénu má žiakov motivovať k záujmu a pochopeniu úloh Európskej únie v ich živote a budúcej kariére. Náučný projekt ponúka okrem unikátneho zážitku taktiež množstvo zábavy, možnosť vyhrať skvelé ceny a otestovať svoje zručnosti. 

 

resceu_v_bratislave_2021.jpg
© EU

 

Projekt REscEU Escape Room vytvorila nezávislá súkromná nadácia Foster Europe Foundation, ktorá má sídlo v rakúskom Eisenstadte. Nadácia sa okrem iného zameriava na podporu európskej integrácie, federalizmu a demokracie v Európe. Hry REscEU Escape Room sa zúčastnili žiaci v jedenástich partnerských školách v jedenástich krajinách Únie. 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
8. septembra 2021