Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok20. novembra 2023Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 2 min

Spojená krajina – výročná konferencia platformy Opravári spoločnosti

V dňoch 21. a 22. novembra sa v priestoroch kúpeľov Sliač stretnú neziskové a občianske organizácie z celého Slovenska na výročnej konferencii iniciatívy Opravári spoločnosti. Túto iniciatívu spustilo minulý rok Zastúpenie EK na Slovenensku.

Výročná konferencia platformy Opravári spoločnosti

Výročná konferencia s názvom Spojená krajina – odstraňovanie napätia v spoločnosti prinesie účastníkom inšpiratívne prezentácie, zhodnotenie doterajšej spolupráce v rámci iniciatívy Opravári spoločnosti, poskytne priestor na diskusie, ale aj príležitosť na výmenu skúseností a zdieľanie príkladov dobrej praxe. K dispozícii bude tiež poradenstvo o možnostiach financovania aktivít tretieho sektora z prostriedkov Európskej únie.  

Nosnou témou dvojdňového podujatia je hľadanie ciest, ako obnoviť dôveru v našej polarizovanej spoločnosti, a akú rolu v tomto procese zohráva práve občiansky sektor.  

„Som veľmi rád, že na konferenciu prijalo pozvanie viac ako 70 predstaviteľov občianskej spoločnosti. Osobne som sa počas celého roka stretával s mnohými, často naozaj veľmi malými, organizáciami, ktoré svojou činnosťou v regiónoch robia veľmi záslužnú prácu v prospech miestnych komunít. Iniciatíva Opravári spoločnosti vznikla na pôde Zastúpenia Európskej komisie s cieľom poskytnúť práve týmto organizáciám platformu, v rámci ktorej sa môžu vzájomne prepojiť a spoločne vytvoriť niečo, čo celú našu spoločnosť posunie dopredu a prispeje k jej harmonickému fungovaniu v rôznych oblastiach,“ uviedol Vladimír Šucha, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.  

Iniciatíva Opravári spoločnosti vznikla z podnetu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku v roku 2022. Slúži ako platforma pre spoluprácu a výmenu skúseností medzi menšími či väčšími neziskovými organizáciami vo všetkých regiónoch Slovenska. Činnosť tretieho sektora významne pomáha upevňovať demokratické hodnoty, na ktorých stojí Európska únia, a ktoré tvoria základ pre vytváranie prosperujúcej a odolnej spoločnosti.

V rámci iniciatívy Opravári spoločnosti poskytuje Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku aj potrebné poradenstvo o možnostiach spolupráce či financovania tretieho sektora na celoeurópskej úrovni.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
20. novembra 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku