Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Tlačové oznámenie5. septembra 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 2 min

Staň sa bojovníkom proti korupcii a pomôž zmeniť Slovensko k lepšiemu

Protikorupčná akadémia otvára svoje brány. Získaj teoretické i praktické zručnosti protikorupčného bojovníka a pomôž zabojovať proti podvodom vo svojom meste. 

Protikorupčná akadémia

Miera korupcie sa neodvíja len od toho, čo sa deje v parlamente. Dôležité je, čo sa deje v každom kúte Slovenska. Ak aj ty túžiš po krajine, kde veci fungujú a správy o korupcii ti dvíhajú tlak, prihlás sa na 2. ročník Protikorupčnej akadémie a rob s nami veľké veci, ktoré zmenia Slovensko. Výzva na prihlasovanie do programu je otvorená do 12.9.2022. Záštitu nad 2. ročníkom Protikorupčnej akadémie prevzalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Antikorupčný know-how už za 3 mesiace

Protikorupčná akadémia je 3-mesačný bezplatný program zameraný na vzdelávanie, osvetu a aktivizáciu mladých vo veku 17-28 rokov. V akadémii sa budeš učiť od najlepších:

  • ako robiť verejnú kontrolu,
  • ako začať s investigatívou,
  • ako vhodne naformulovať reakcie na argumenty,
  • kde upozorniť na podvody,
  • ako naštartovať svoje kreatívne myslenie,
  • a mnoho ďalších dôležitých vedomostí a zručností.

Z uchádzačov vyberieme 25 najlepších. Čas na prihlášku máš len do 12. septembra 2022. Podrobnejšie informácie spolu s prihláškou nájdete na webe: https://komunita.zastavmekorupciu.sk/akademia/

Protikorupčná akadémia

Začíname 7. až 9. októbra, kedy ťa pozveme na úvodný tréning v Bratislave, vďaka ktorému získaš potrebné vedomosti a zručnosti. Ide o celovíkendovú akciu, na ktorej ťa okrem mimo iného čakajú:

  • zážitkové workshopy, ktoré vycibria tvoj hodnotový rebríček
  • intenzívne vzdelávačky od expertov z oblasti protikorupčného boja, aktivizmu a komunikácie 
  • kreatívne prednášky
  • inšpiratívni hostia a hosťky, ktorí už roky pôsobia ako ťahúni pozitívnej zmeny v rôznych oblastiach spoločnosti

Po úvodnom tréningu sa pustíš do realizácie vlastného individuálneho alebo skupinového projektu pod dohľadom skúsených odborníkov s dlhoročnými skúsenosťami. Počas októbra až decembra s našou pomocou zorganizuješ inšpiratívne podujatie, skontroluješ podozrivé zákazky v tvojom meste, napíšeš protikorupčný blog aj s mravčou investigatívnou prácou alebo iným kreatívnym spôsobom upozorníš na nemorálne či korupčné správanie. Výber formy a témy projektu je len a len na tebe. Inšpirovať sa môžeš minuloročnými absolventmi alebo misiami v časti Toolkit bojovníka. Zároveň máme pre teba pripravenú sériu online workshopov, ktoré ti pomôžu s realizáciou tvojho nápadu.

Na záver akadémie ťa v januári pozveme na slávnostné ukončenie programu, kde obdržíš prestížny certifikát o absolvovaní Protikorupčnej akadémie. Úspešným ukončením 3-mesačného programu však cesta zďaleka nekončí, práve naopak. Prostredníctvom nášho alumni programu sa ti otvára brána k ďalším príležitostiam, vďaka ktorým získaš nové skúsenosti a zároveň posunieš svoje okolie k lepšiemu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
5. septembra 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku