Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok12. septembra 2016

Voľné pozície v v Európskej agentúre pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex)

frontexguard.jpg
© EU
Agentúra Frontex, so sídlom vo Varšave, hľadá odborníkov do svojich radov. Deadline na jednotlivé pozície je koncom septembra 2016.

V júni tohto roku sa inštitúcie EÚ dohodli na zriadení Európskej pohraničnej a pobrežnej stráže, ktorá bude pozostávať z Európskej agentúry pre pohraničnú a pobrežnú stráž (Frontex) a orgánov členských štátov zodpovedných za správu hraníc. 

Nová agentúra, so sídlom vo Varšave, bude zohrávať dôležitú úlohu pri ochrane vonkajších hraníc Európskej únie a pri zabezpečovaní vnútornej bezpečnosti EÚ.  Novovytvorená Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž zároveň posilní kapacity členských štátov na vonkajších hraniciach prostredníctvom spoločných operácií a rýchlych pohraničných zásahov.

V snahe zabezpečiť plynulé plnenie týchto úloh bude potrebné navýšiť počet zamestnancov agentúry zo súčasných 402 na 1000 v roku 2020. Agentúra Frontex preto hľadá motivovaných a kvalifikovaných odborníkov. O jednotlivých pozíciách a podmienkach účasti sa dočítate na tejto stránke.   

 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
12. septembra 2016