Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok14. januára 2021Odhadovaný čas čítania: 2 min

Vyhlásenie 16. ročníka súťažnej konferencie JUNIOR INTERNET

ji_2021_s.png
© EU
Je tu ďalší ročník súťaže Junior Internet. Žiaci základných a stredných škôl, nepremeškajte svoju šancu a prihláste sa do niektorej zo súťažných kategórií. Odprezentujte svoje schopnosti i znalosti a získate skvelé ceny i skúsenosti. 

AMAVET vyhlasuje 16. ročník jedinečnej konferenčnej súťaže JUNIOR INTERNET. Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl. Súťažiacimi sú individuálni autori alebo tím maximálne troch autorov, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie aplikácií, digitálnu grafiku a dizajn, písanie textov a blogov, aktívnu tvorbu na sociálnych sieťach a tvorbu online projektov zameraných na vzdelávanie. Súťaž obohacujú aj rôzne workshopy, diskusie a prezentácie.

Prihlasovať projekty do súťažných kategórií môžu autori do 15. marca 2021.

Súťažné kategórie:

JuniorWEB – webové stránky,

JuniorDESIGN – digitálne grafické práce a digitálny dizajn,

JuniorBLOG – blogy a vlogy, ale aj obsah na sociálnych sieťach (profil na Instagram-e alebo TikTok-u),

JuniorAPP – mobilné aplikácie,

JuniorLEARN – weby a aplikácie využiteľné vo vzdelávaní,

JuniorTEXT – texty na vyhlásenú tému: Akú podobu by mala mať veda, ktorá bude hnacím motorom Slovenska i celej EÚ? Jadrom témy tohto ročníka súťažnej kategórie Junior Text je výskum a inovácia. Už dnes vieme, aké máme ako spoločnosť a planéta problémy i ambície. Vieme, že sa musí zásadne zmeniť udržateľnosť našich aktivít. Znamená to novú, zelenú ekonomiku pre zachovanie rozmanitej biodiverzity a nášho jedinečného životného prostredia. Zelená ekonomika sa však nezaobíde bez nových postupov, riešení a technológií. Nič z toho nebude dosť efektívne a rýchle, ak nebudeme oveľa viac a lepšie digitalizovať a stále viac využívať možnosti umelej inteligencie (AI). Obidve oblasti (zelená obnova a AI) sú ale podmienené rozvojom vedy a inovácií. Aká by teda mala byť veda, ktorá sa stane základom nášho úspechu? Súťažná kategória je organizovaná v spolupráci so Zastupenim Európskej komisie v SR. 

Prihlásené práce budú hodnotiť odborníci z prostredia IT a internetu. O úspechu projektu rozhoduje originalita a nápad, dizajn, technické prevedenie, ale aj bezpečnosť. 

Finále súťažnej konferencie sa uskutoční v apríli 2021 opäť ako minulý rok formou videokonferencie a súťažiaci majú šancu získať hodnotné vecné ceny.

Záštitu nad 16. ročníkom súťaže prijal dekan Fakulty informatiky a informačných technológií STU prof. Ing. Ivan Kotuliak, PhD. Odborným garantom JUNIOR INTERNET-u je IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Podujatie je súčasťou aktivít AMAVET-u v Digitálnej koalícii. Súťažnú konferenciu Junior Internet finančne podporili SK-NIC, a.s. a WebSupport, s.r.o.

                                        

ji_start_plagat_ji_s.jpg
© EU

 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
14. januára 2021