Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok17. mája 2018Odhadovaný čas čítania: 2 min

Zapojte sa aj vy do výzvy #Ode2Joy

ode2joy.png
© EU
Pri príležitosti Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018 vyzýva organizácia Europa Nostra a jej predseda Maestro Plácido Domingo všetkých európskych občanov, aby sa zapojili do výzvy #Ode2Joy (Óda na radosť).

Cieľom tejto iniciatívy je vyzdvihnúť naše spoločné európske kultúrne dedičstvo. Medzi ambasádorov projektu patrí napríklad Mládežnícky orchester Európskej únie, Hudobná akadémia Ferenca Liszta v Budapešti a Centrum výtvarných umení BOZAR v Bruseli. Účastníci projektu môžu využiť svoju tvorivosť a spraviť z „Ode2Europe“ humanistický a kultúrny projekt založený na spoločných hodnotách, histórii a dedičstve.

 

 

 

Príspevky sú zverejňované od Dňa Európy (9. mája 2018) a budú prezentované počas celého Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018 až do 9. mája 2019, keď vedúci predstavitelia EÚ zasadnú na symbolickom samite v rumunskom Sibiu, aby diskutovali o budúcnosti Únie.

Kto sa môže zapojiť?

  • Zapojiť sa môže každý! Výzva #Ode2Joy nechce osloviť len profesionálnych a amatérskych spevákov, hudobníkov alebo tanečníkov. Potešíme sa, ak nám ukážete, čo si predstavujete pod hashtagom #Ode2Joy aj prostredníctvom fotografie, videa, kresby, komiksu, aplikácie, hry, dizajnu, príbehu alebo básne. Účasť škôl je viac než vítaná.
  • Inšpirujte sa Ódou na radosť od Ludwiga van Beethovena. Táto slávna skladba sa stala symbolom a hymnou Európy. Predveďte ju v pôvodnom znení alebo si vytvorte svoju vlastnú verziu a následne ju odprezentujte na mieste kultúrneho dedičstva, na ktorom vám záleží (v obecnej kaplnke, v slávnom divadle, či v záhrade alebo múzeu vo vašom meste).
  • Svoju nahrávku zdieľajte na sociálnych sieťach s hashtagom #Ode2Joy. Nezabudnite vo vašom príspevku označiť organizáciu Europa Nostra (Twitter, Facebook, Instagram, YouTube). Váš prípevok môžete takisto poslať e-mailom na adresu odetojoyateuropanostra [dot] org (odetojoy[at]europanostra[dot]org) (zverejní ho organizácia Europa Nostra).
  • Video z najlepších príspevkov bude odprezentované počas slávnostného udeľovania ceny za európske kultúrne dedičstvo, ktoré sa uskutoční 22. júna v Medzinárodnom kongresovom centre v Berlíne.

Viac informácií o výzve #Ode2Joy nájdete tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
17. mája 2018