Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok17. septembra 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

Zapojte sa do súťaže MyGalileoSolution

mygalileosolution.png
© EU
Európska agentúra pre Globálny satelitný navigačný systém (GSA) zahájila súťaž MyGalileoSolution, pre európskych inovátorov a podnikateľov, ktorí prídu s nápadmi na využitie navigačného systému Galileo v lokalizačných službách, ako sú napríklad aplikácie pre chytré telefóny, prenosnú elektroniku, aplikácie pre správu majetku, trasovanie či robotiku.

Agentúra očakáva širokú účasť všetkých členských štátov EÚ. #MyGalileoSolution je zatiaľ najväčšou súťažou organizovanou GSA a ponúkne ceny vo výške až 1,5 milióna EUR v štyroch kľúčových oblastiach inovácií: reakcia na mimoriadne a núdzové udalosti, inteligentné a ekologické dopravné systémy, riešenia pre digitálny vek a kyberbezpečnosť.

Súťaž pozostáva z dvoch na sebe nezávislých kôl. V prvom kole je cieľom pretaviť inovatívnu myšlienku v prototyp, či beta-verziu aplikácie, ktorá bude dosahovať minimálne 50 % jej zamýšľanej funkcionality. Každý z tridsiatich najlepších návrhov získa odmenu v hodnote 15-tisíc eur. Prví traja najlepšie hodnotení účastníci získajú navyše finančnú odmenu 40, 25 a 10-tisíc eur.

V druhom kole ide o vyvinutie plne funkčného riešenia pripraveného na komercializáciu na základe už existujúceho prototypu alebo betaverzie. Dvadsiatka najlepších tímov získa ceny v hodnote 40-tisíc eur. Prví traja najlepšie hodnotení účastníci získajú navyše finančnú odmenu 60, 40 a 25-tisíc eur.

V celej súťaži sa posudzujú nasledujúce kritériá:

  • inovatívnosť návrhu vo vzťahu k existujúcim technickým riešeniam,
  • trhový potenciál reálneho produktu (dopyt, ziskovosť)
  • uskutočniteľnosť (už dosiahnutý pokroku, skúsenosti tímu potrebné pre vývoj produktu)
  • relevantnost pre systém Galileo (využitie výhod, ktoré ponúka systém Galileo).

Termín pre odovzdanie prihlášok do prvého kola je 30. septembra 2020. Kandidáti postupujúci do druhého kola budú vyhlásení 31. októbra 2020. Prihlášky do druhého kola sa podávajú do 30. novembra 2020.

Záujemcovia o súťaž sa môžu zúčastniť webinára, ktorý sa bude konať 21. septembra 2020. Registrácia tu.

Všetky ďalšie informácie, novinky aj podrobnosti nájdete tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
17. septembra 2020