Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok19. júna 2018Odhadovaný čas čítania: 1 min

Žiaci slovenských škôl si opäť zmerali svoje sily v súboji o titul SuperTrieda 2018

vitazi_vcely_z_lipian.jpg
© EU
19.júna 2018 sa v priestoroch Domu Kultúry vo Vajnoroch konalo celoslovenské finále projektu SuperTrieda 2018. Zastúpeniu Európskej komisie na Slovensku bolo potešením, že mohlo byť tento rok opäť pri tom!  

Do projektu sa v tomto školskom roku prihlásilo 78 škôl, ktoré celý rok pracovali na tvorbe a skvalitňovaní vlastného sveta, ktorý sa volá trieda. Svoje snaženie predstavili formou autorského hudobno-dramatického predstavenia.

Víťazmi v jednotlivých kategóriách sa stali:

•             Kategória 1.- 3. ročník základných škôl:  2.trieda – ZŠ  Devínska, Nové Zámky

•             Kategória 4. – 6. ročník základných škôl: Prima – Gymnázium Lipany

•             Kategória 7. - 9. ročník základných škôl: 7.B – ZŠ Československej armády, Moldava nad Bodvou

•             Kategória stredné školy: 2.C - SPŠE, Hálova 16, Bratislava

Absolútnym víťazom a titul SuperTrieda Slovenska 2018 získali žiaci z Primy Gymnázia v Lipanoch pod vedením PaedDr. Lenky Murínovej. Titul získali za svoje predstavenie zo života včelieho spoločenstva "Honeywood".

 

 

supertrieda_2018_gymnazium_lipany_1.jpg
© EU

 

Víťaz SuperTrieda 2018

SuperTrieda/SuperClass je medzinárodný projekt, ktorý monitoruje a zvyšuje úroveň škôl z hľadiska kvality sociálneho prostredia. Projekt vznikol na Slovensku a v r. 2009 sa  dostal medzi 10 európskych školských projektov, ktoré boli odporučené do školského systému vo všetkých štátoch EÚ. Po trojročných testovaniach ho v roku 2012 európski učitelia hlasovaním zvolili za víťaza projektov proti šikane a z Paríža si odniesol titul “Najlepší školský sociálny projekt Európy”.

Partnerom projektu Supertrieda je Zastúpenie EK na Slovensku. Vyhlasovateľom SuperTriedy je MŠVV a Š SR. Zúčastniť sa môžu všetky ZŠ a SŠ na Slovensku, vrátane špeciálnych škôl.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
19. júna 2018