Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok15. apríla 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

118. Dobré fondy: Prvá cykloveža na Slovensku funguje v Trnave vďaka eurofondom

df_118_s.png
© EU
Prvý automatický dom pre bicykle na Slovensku je v prevádzke od začiatku roka 2020. Umiestnený je pri železničnej stanici v Trnave.

Za symbolických desať centov na celý deň si tu môžete uložiť bicykel, ale aj príslušenstvo, napríklad prilbu alebo sedačku. Dôležité je uchytiť ich tak, aby počas procesu parkovania nemohli z bicykla vypadnúť. Cykloveža má kapacitu 118 bicyklov, z toho 16 detských. Vzhľadom k umiestneniu cykloveža slúži aj na parkovanie bicyklov, ktorých majitelia pokračujú vlakovou alebo autobusovou dopravou. Pomáha tiež znížiť nápor áut parkujúcich pred stanicou. Proces uschovania bicykla trvá maximálne pol minúty a jednotlivé fázy automatického parkovania, ako aj bezpečnostné pokyny je možné sledovať na monitore. 

Na realizáciu tohto projektu získalo mesto Trnava nenávratný finančný príspevok z Európskej únie vo výške vyše pol milióna eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.
 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
15. apríla 2021