Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok26. októbra 2023Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

Členstvo v EÚ je veľkou príležitosťou i pre slovenské mestá a regióny

O jeho výhodách diskutovali zástupcovia slovenských samospráv a regiónov.

stretnutie

Pri príležitosti prebiehajúceho predsedníctva Španielska v Rade EÚ zorganizovalo Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku v spolupráci s Veľvyslanectvom Španielska v SR v utorok 24. októbra diskusiu zástupcov samospráv a regiónov (združení ZMOS, ÚMS a SK8) s veľvyslancami členských štátov EÚ na Slovensku.

Cieľom diskusie bolo hľadanie riešení na výzvy, ktorým čelia slovenské samosprávy a regióny. Súčasťou stretnutia bola tiež výmena príkladov dobrej praxe medzi Slovenskom a členskými štátmi EÚ.

stretnutie

Účastníci sa jednoznačne zhodli, že dobré fungovanie a dostatočné financovanie samospráv je kľúčové pre zabezpečenie kvalitných služieb pre občanov a posilňovanie dôvery vo verejné inštitúcie. Z pohľadu samospráv a regiónov sú dôležitými krokmi k dosiahnutiu tohto cieľa dokončenie reformy verejnej správy a zlepšenie financovania samospráv.

Teší nás, že Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku môže prepájať zástupcov slovenských samospráv a regiónov s európskymi partnermi a pomáhať im čo najlepšie využiť všetky výhody, ktoré Slovensku Európska únia prináša.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
26. októbra 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku