Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Denné spravodajstvo17. júna 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

História EÚ inak: 5. diel

V spolupráci so Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak prinášame piaty diel z histórie EÚ inak. Priblížime si v ňom vývoj európskej integrácie v 80. rokoch 20. storočia. 

História EÚ inak so Sandrou Svitekovou

Čo priniesli 80. roky minulého storočia? Prehlbovanie integrácie, ďalšiu vlnu rozširovania smerom na juh a zrod Schengenu. V Európe padá koncom tejto dekády Berlínsky múr, čo vedie k zásadným zmenám vnútropolitických pomerov v krajinách strednej a východnej Európy, a začína sa uvažovať o ich začlenení do európskych štruktúr.

Sedemdielny seriál so Sandrou Svitekovou (Dejepis Inak) približuje dejiny európskej integrácie, a to od prvotných myšlienok spolupráce európskych národov až po to, čím je Európska únia dnes.

Táto vzdelávaco-popularizačná séria poslúži študentom, učiteľom, ale aj všetkým záujemcom, ktorí túžia pochopiť zmysel, význam a prínosy európskej integrácie, ako aj to, čo znamená byť občanom EÚ. Aj nedávne 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie je dôkazom, že Únia je už dve dekády naším spoločným domovom.

 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
17. júna 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku