Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok1. februára 2018Odhadovaný čas čítania: 1 min

Poďte s nami na európsky road trip – prihlásiť sa dá do 11. februára

road_trip_na_web.jpg
© EU
Do 11. februára sa môžu záujemcovia prihlasovať na road trip po Európe. Projekt, ktorý je iniciatívou Európskej komisie, zahŕňa 4 trasy dlhé viac ako 12 000 kilometrov naprieč Európou: pozdĺž Atlantiku, Baltického mora, Stredozemného mora a Dunaja. Práve posledná cesta má svoje zastávky aj na Slovensku.

Prihlásiť sa môžu mladí ľudia vo veku 18-30 rokov. Na každú trasu sa vyberú dvaja ľudia, celkovo tak bude cestovať 8 jednotlivcov. Pre prihlásenie je potrebné natočiť 60-sekundové video (telefónom alebo kamerou), kde záujemca vysvetlí svoju motiváciu, prečo je on ten správny do tímu cestovateľov po Európe. Vyhodnotenie vybraných cestovateľov prebehne v apríli po skupinovom pohovore v Bruseli.

Cestovanie prvou trasou, teda pozdĺž Stredozemného mora, sa začne už v apríli. V máji a júni sa uskutoční trasa popri Atlantiku, jún a júl bude patriť Dunaju a celý road trip ukončí dvojica, ktorá navštívi trasu popri Baltickom mori.

Počas svojej cesty budú môcť mladí ľudia stretnúť domácich, objaviť množstvo zaujímavých a možno aj neznámych miest. Zo svojej cesty budú online zdieľať, čo nové videli a čo sa dozvedeli. Z ich cesty nakoniec vznikne road movie a aj online cestovateľská príručka po cestách Európou. Budú im preplatené výdavky na cestovanie, vybavenie, ubytovanie a stravu, takže nebudú musieť znášať žiadne náklady navyše.

Prečítajte si viac informácií tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
1. februára 2018