Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku

Aktuality a podujatia

Aktuality

Visit by Marianne Thyssen, Member of the EC, of the reception center for asylum seekers "Petit-Château", in Brussels
  • Denné spravodajstvo

Komisia predložila spoločný plán vykonávania paktu o migrácii a azyle s cieľom zabezpečiť, aby sa do júna 2026 uskutočnili všetky kroky, vďaka ktorým sa stane realitou aj v praxi. 

  • Odhadovaný čas čítania: 3 min
História EÚ inak so Sandrou Svitekovou
  • Denné spravodajstvo

V spolupráci so Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak prinášame piaty diel z histórie EÚ. Priblížime si v ňom vývoj európskej integrácie v 80. rokoch 20. storočia.

  • Odhadovaný čas čítania: 1 min
Víťazi súťaže Mladý Európan 2024
  • Novinový článok

12. júna 2024 sa v Žiline na pôde Žilinskej univerzity (UNIZA) uskutočnilo finále už 19. ročníka vedomostnej súťaže Mladý Európan a celoštátne kolo 6. ročníka súťaže Mladý digitálny Európan.

  • Odhadovaný čas čítania: 3 min

Podujatia

V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu ľudia uveria.

Kontaktujte tlačové oddelenie Európskej komisie na Slovensku a/alebo v Bruseli. Získajte prístup k mediálnym službám, materiálom, akreditačným postupom, tlačovým správam a upozorneniam.

Publikácie EÚ je online kníhkupectvo, knižnica a archív publikácií, ktoré boli vydané od roku 1952. Obsahuje 100 000 titulov a 190 000 elektronických verzií vo viac ako 50 jazykoch vrátane 24 úradných jazykov EÚ.