Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku

Aktuality a podujatia

Aktuality

Symbolic -  European and Ukrainian flags
  • Denné spravodajstvo

2. výročie vojny na Ukrajine

24. februára 2024 si pripomíname tragické výročie rozsiahlej útočnej vojny Ruska proti Ukrajine, ktorá je porušením medzinárodného práva a Charty OSN. Dva roky násilia, brutality, teroru a ničenia.

protesty farmárov
  • Vyhlásenie

Európska komisia bola, je a bude otvorená dialógu

Dnes sa pred budovou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku konal protest slovenských poľnohospodárov. Európska komisia pozorne počúva poľnohospodárov a v reakcii na vzájomný dialóg už prijala viaceré opatrenia.

Podujatia

Euromýty

V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu ľudia uveria.

Mediálny servis

Kontaktujte tlačové oddelenie Európskej komisie na Slovensku a/alebo v Bruseli. Získajte prístup k mediálnym službám, materiálom, akreditačným postupom, tlačovým správam a upozorneniam.

Publikácie

Publikácie EÚ je online kníhkupectvo, knižnica a archív publikácií, ktoré boli vydané od roku 1952. Obsahuje 100 000 titulov a 190 000 elektronických verzií vo viac ako 50 jazykoch vrátane 24 úradných jazykov EÚ.