Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Zodpovedné riadenie migrácie

Zodpovedné riadenie migrácie

Solidarita EÚ s Ukrajinou
EÚ a jej medzinárodní partneri jednotne odsudzujú agresiu Ruska voči Ukrajine. EÚ podporuje tých, ktorí hľadajú útočisko, a pomáha tým, ktorí sa snažia bezpečne dostať domov. EÚ je pripravená Ukrajine naďalej poskytovať silnú politickú, finančnú a humanitárnu pomoc a ukladať tvrdé sankcie voči Rusku...
Plán obnovy - PM Heger

Plán obnovy pre Európu je príležitosťou, ako vyjsť z pandémie silnejší, transformovať naše hospodárstva, vytvárať príležitosti a pracovné miesta v takej Európe, v ktorej chceme žiť.

životné prostredie

Slovensko má krásnu a rozmanitú prírodu. No pod vplyvom rozsiahleho znečisťovania a globálnych klimatických zmien sa aj životné prostredie na Slovensku dostáva pod veľký tlak.

disinfo - illustration

V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu ľudia uveria.

Najnovšie správy

História EÚ inak so Sandrou Svitekovou
  • Denné spravodajstvo

Poďte sa s nami vzdelávať! V spolupráci s obľúbenou influencerkou Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak si povieme viac o histórii Európskej únie. 

  • Odhadovaný čas čítania: 1 min
Európske Slovensko s doktorom Jozefom Fatrsíkom
  • Denné spravodajstvo

Ako Európska únia pomáha zlepšovať zdravotnú starostlivosť na Slovensku? Sú naše lieky bezpečné? A čo duševné zdravie? Aj to sú niektoré z tém rozhovoru s primárom urgentu Jozefom Fatrsíkom, známym tiež z podcastu Doktor má Filipa.

  • Odhadovaný čas čítania: 2 min

Podujatia

Map of Slovakia
EÚ okolo mňa

Nájdite vo svojom okolí centrá EÚ na Slovensku

Vaša Európa

nik-macmillan-yxemfqipr_e-unsplash_2.jpg

Vyjadrite svoj názor a prispejte k rozhodovacím procesom EÚ. V tejto sekcií nájdete odkazy na rôzne spôsoby, akými môžete prispieť k formovaniu politík a vyjadriť názor na súčasné fungovanie Európskej únie.

Vaše práva - ilustačný obrázok

Občianstvo EÚ, pridelené automaticky každému štátnemu príslušníkovi EÚ, prináša so sebou viacero významných práv. 

logo belgického predsedníctva 2024
Predsedníctvo Rady rotuje medzi členskými štátmi EÚ každých 6 mesiacov. Počas tohto polročného obdobia vedie predsedajúca krajina zasadnutia na všetkých úrovniach Rady, pričom pomáha zabezpečiť kontinuitu práce EÚ v Rade. Od 1. januára do 30. júna 2024 predsedá Rade EÚ Belgicko.

Ďalšie informácie

Informácie o štúdiu v členských štátoch EÚ i mimo nej, ako aj iné formy vzdelávania či získavania nových skúseností na stážach v európskych inštitúciách. Nájdete tu aj informácie o tom, ako sa zapojiť do dobrovoľníckej práce koordinovanej EÚ.

Európa je svetadiel s mnohými jazykmi patriacimi do rôznych jazykových rodín – patria sem úradné jazyky EÚ, ale aj regionálne a menšinové jazyky. Európska únia má 27 členských štátov a 24 úradných jazykov.

Vytvorenie Európy pripravenej na digitálny vek je jednou z hlavných priorít Komisie na roky 2019 až 2024. Digitálne riešenia sú zároveň kľúčom v boji proti zmene klímy a k ekologickej transformácii.