Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok30. decembra 2021Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

153. Dobré fondy EÚ: Pestovanie uhoriek pri Marcelovej je efektívnejšie vďaka podpore z Bruselu

Posledné video zo série Dobré fondy EÚ vás zavedie do Marcelovej, kde európske peniaze prispeli k lepšiemu hospodáreniu s vodou pri pestovaní zeleniny. 

DF Marcelová

Produkcia ovocia a zeleniny je tým, čo je na Slovensku stále viac a viac žiadané. Príkladov, aký je v Marcelovej, nie je veľa, ale predsa existujú. Tamojší podnik patrí medzi najväčších výrobcov ovocia a zeleniny na Slovensku a skleníky má na ploche veľkej takmer štyri hektáre. Jeho cieľom je uspokojiť široké spektrum odberateľov kvalitnej a biologicky nezávadnej zeleniny a ovocia. Predmetom dotácie bolo obnovenie a modernizácia závlahového systému a zber vody z drenážneho systému, aby mohla byť znovu využitá. Týmto spôsobom sa dokáže ušetriť množstvo vody, ktoré je potrebné pri výrobe uhoriek.

V minulosti bola drenážna voda vodou odpadovou. Po investícii do jej recyklácie sa však môže znova využívať a tak sa straty vody minimalizujú. Európska únia prispela na tento projekt čiastkou viac ako 140-tisíc eur.

Posledným videom zo série Dobré fondy EÚ vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite tu.  

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
30. decembra 2021
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku