Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku

Aktuality a podujatia

Aktuality

História EÚ inak so Sandrou Svitekovou
  • Denné spravodajstvo

Poďte sa s nami vzdelávať! V spolupráci s obľúbenou influencerkou Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak si povieme viac o histórii Európskej únie. 

  • Odhadovaný čas čítania: 1 min
Európske Slovensko s doktorom Jozefom Fatrsíkom
  • Denné spravodajstvo

Ako Európska únia pomáha zlepšovať zdravotnú starostlivosť na Slovensku? Sú naše lieky bezpečné? A čo duševné zdravie? Aj to sú niektoré z tém rozhovoru s primárom urgentu Jozefom Fatrsíkom, známym tiež z podcastu Doktor má Filipa.

  • Odhadovaný čas čítania: 2 min

Podujatia

V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu ľudia uveria.

Kontaktujte tlačové oddelenie Európskej komisie na Slovensku a/alebo v Bruseli. Získajte prístup k mediálnym službám, materiálom, akreditačným postupom, tlačovým správam a upozorneniam.

Publikácie EÚ je online kníhkupectvo, knižnica a archív publikácií, ktoré boli vydané od roku 1952. Obsahuje 100 000 titulov a 190 000 elektronických verzií vo viac ako 50 jazykoch vrátane 24 úradných jazykov EÚ.