Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku

Zastúpenie Európskej komisie pravidelne organizuje návštevy a prednášky pre základné, stredné a vysoké školy.

Výber konkrétneho termínu, počet účastníkov, ako aj presnejšie zameranie prednášky je na vzájomnom dohovore so zodpovedným pedagógom, jeho vzdelávacom pláne a stanovených výchovno-vzdelávacích prioritách. 

Najviac sa nám osvedčil formát všeobecnej prednášky o Európskej únii a jej predstavenie ako spoločného projektu v trvaní približne 1 hodiny. Časť programu odporúčame venovať  diskusii so študentmi o aktuálnych témach, ktoré ich v rámci Európskej únie zaujímajú. 

Hlavne pre mladších žiakov odporúčame interaktívny mini workshop, kde by si prostredníctvom tímovej aktivity hravou formou osvojili princípy, na ktorých je Európska únia založená.

Pre návštevy je taktiež k dispozícii naše Európske informačné centrum, kde si môžu účastníci bezplatne vyzdvihnúť veľké množstvo aktuálnych publikácií o Európskej únii, ktoré môžu zároveň neskôr využiť pri ďalšom štúdiu Európskej únie.

Vo výnimočných prípadoch je tiež možnosť, aby pracovník Zastúpenia osobne navštívil vašu školu a uskutočnil prednášku priamo u vás. Kvôli logistickým dôvodom je však táto služba obmedzená. 

V prípade Vášho záujmu o návštevu, prosím, zašlite Vašu žiadosť na našu adresu infoateuropa [dot] sk (info[at]europa[dot]sk), kolegovia s vami následne dohodnú všetky potrebné náležitosti.