Skip to main content
Zastúpenie na Slovensku logo
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok4 február 2021

108. Dobré fondy EÚ: Palárikovo je mimoriadne úspešné v čerpaní európskych dotácií

112_3.png
Mesto Palárikovo je v nitrianskom kraji v čerpaní dotácií mimoriadne úspešné. Rekonštrukcia a modernizácia základnej školy a materskej školy bola prvým veľkým úspešným projektom s finančnou dotáciou z európskych fondov okolo jedného milióna eur. Ďalší milión prispel k zlepšeniu mestskej infraštruktúry. 

V Palárikove sa vybudovali nové chodníky, lavičky, parky, parkovacie miesta či detské ihriská. Projekt mesta bol zameraný na komplexnú rekonštrukciu a opravu miestnych komunikácií. 

Zrekonštruovala sa napríklad komunikácia na Remeselníckej ulici ako aj obojstranný chodník na Štefánikovej ulici od sochy sv. Vendelína po zákrutu pri zrkadle. Postavilo sa tiež parkovisko pred budovou zberného dvora či nový chodník k základnej škole na Komenského ulici. Zásadnou rekonštrukciou počas dvoch rokov prešiel aj Park mládeže s okolím, čakacou autobusovou zastávkou, osvetlením v parku a mestským mobiliárom.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
4 február 2021