Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok9. septembra 2021Odhadovaný čas čítania: 1 min

134. Dobré fondy EÚ: Kúpele v Sklených Tepliciach sú modernejšie vďaka eurofondom

135_1.png
© EU
Slovensko je svetovo známe ako krajina mnohých termálnych prameňov. Jeden z nich bol základom založenia kúpeľov aj v Sklených Tepliciach, v okrese Žiar nad Hronom.

Kúpeľná liečba je príležitosťou pre miestny turistický ruch a pre zamestnanosť, nakoľko okolie ponúka aj viacero možností návštev kultúrnych a prírodných pamiatok v neopakovateľnej atmosfére Štiavnických vrchov. Patria medzi najstaršie na Slovensku a ich raritou je výskyt termálnych prameňov s teplotou od 38°C do 52,3°C. Unikátnym prírodným výtvorom je prameň Pramenica, ktorý umožňuje okúpať sa priamo v jaskyni, v ktorej vyviera liečivá voda s teplotou 42°C.

Aby však boli kúpele zaujímavé a atraktívne, je potrebné zabezpečiť aj dostatočne kvalitnú starostlivosť, kvalitu ubytovania ako aj kvalitu celkového prostredia. Európska únia prispela na stavebné úpravy dvoch kúpeľných domov, ale aj na ich vnútorné vybavenie a zvýšenie ubytovacích kapacít a ich kvality pre kúpeľných hostí. Komplexnou rekonštrukciou prešli dva penzióny - Lenka a Park. Okrem stavebných úprav dostali aj nové interiérové vybavenie. Nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu kúpeľných domov a ich vybavenie bol vo výške 785-tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.


 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
9. septembra 2021