Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok19. decembra 2021Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

149. Dobré fondy EÚ: Dolné Saliby nemali dlhé roky zberný dvor. Pomohol Brusel

Obec Dolné Saliby dlho nemala svoj vlastný manažment komunálneho odpadu. Vybudovanie zberného dvora bolo preto dôležitým projektom, na ktorý prispela Európska únia.

DF Dolné Saliby

Zberný dvor umožňuje manažment triedených odpadov, a navyše je tu za európske peniaze vybudovaná aj kompostáreň, ktorá umožňuje využitie organického odpadu. Vzhľadom na to, že tu predtým nebolo nič, iba pole, znamenalo to úplne nanovo celý zberný dvor vystavať - približne 1300 metrov štvorcových zabezpečenej a vybetónovanej plochy, nákup kontajnerov, nákup prístrojov, oplotenie celého areálu, a samozrejme, aj jeho osvetlenie.

Zberný dvor bude mať zároveň zvýšenú kapacitu pre triedenie komunálneho odpadu. Jeho kapacita sa zvýši na úroveň 239 ton/rok. Rovnako sa zvýši aj množstvo vytriedeného komunálneho odpadu na 239 ton za rok. Na kombinovaný projekt zberného dvora a vybudovania kompostárne prispela EÚ čiastkou približne 140-tisíc eur. Gestorom programu je Slovenská agentúra životného prostredia.

Aj dnešným videom vás už tradične prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite tu

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
19. decembra 2021
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku