Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok20. júna 2019Odhadovaný čas čítania: 1 min

29. Dobré fondy EÚ – Bojnický zámok

bojnicky_zamok_0.png
© EU
Navštívili ste už niekedy jednu z najznámejších pamiatok na celom Slovensku – Bojnický zámok? Aj vďaka prostriedkom z Európskej únie bolo možné zrekonštruovať jednu z veží tohto historického klenotu.

Súčasťou rekonštrukcie boli nielen stavebné úpravy ale aj špeciálne klimatizované vitríny v expozícii päťhrannej veže, vďaka ktorým bolo možné vytvoriť ideálne podmienky pre cenné exponáty. V rámci rekonštrukcie boli urobené aj úpravy v zámockej kaplnke, kde je teraz vystavený známy bojnický oltár. Táto významná pamiatka je aj vďaka európskym prostriedkom chránená v špeciálnej klimatizovanej schránke, ktorá ho umožňuje zachovať v dobrom stave.  V kaplnke boli ďalej zatienené okná a to preto, aby priame slnečné svetlo neškodilo vzácnym freskám, ktoré sa tu nachádzajú. 

Na rekonštrukciu päťhrannej veže a úpravy v zámockej kaplnke  prispela Európska únia sumou takmer 750 000 eur. 

Krátkou návštevou Bojnického zámku vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. A možno vás naše video inšpiruje natoľko, že budete chcieť toto skvelé miesto navštíviť už toto leto. 

 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
20. júna 2019