Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok26. decembra 2019Odhadovaný čas čítania: 1 min

56. Dobré fondy EÚ: Rýchlostná cesta pri Ožďanoch

df_56_s.jpg
© EU
Stará hlavná cesta medzi Lučencom a Rimavskou Sobotou prechádzala v Ožďanoch cez niekoľko veľmi nebezpečných zákrut. Cesta bola neslávne známa tým, že sa na nej často stávali dopravné nehody a mnoho áut sa v úseku zdržalo. Nová cesta je úplne bez zákrut, pozvoľna klesá a umožňuje dosiahnuť parametre rýchlostnej komunikácie a teda aj vyššej rýchlosti.

Úsek sa nachádza v Banskobystrickom kraji medzi okresnými mestami Lučenec a Rimavská Sobota. Úsek cesty I/50 bude súčasťou medzinárodnej cesty E58 z Českej republiky, cez Slovensko až na Ukrajinu. Rýchlostnú cestu v úseku Lovinobaňa – Ožďany plánuje Národná diaľničná spoločnosť dobudovať v roku 2021, verejnosť by ju mohla používať o rok neskôr. Jej dobudovaním sa zároveň odstráni kritická nehodová lokalita a vodičom sa skráti čas strávený za volantom. Európska únia prispela na výstavbu rýchlostnej cesty pri Ožďanoch sumou necelých 4 miliónov eur.   

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.
 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
26. decembra 2019