Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok23. januára 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

60. Dobré fondy EÚ: základná škola s materskou škôlkou v Pavlovciach nad Uhom

62_3.jpg
© EU
Východ Slovenska patrí k oblastiam s najväčším počtom detí zo sociálne vylúčených rodín. Práve pre tieto deti je predškolská výchova dôležitá, aby mali lepšiu šancu sa v živote uplatniť. V Pavlovciach nad Uhom bola kapacita tunajšej základnej školy spojenej s materskou škôlkou jedným z problémov dediny.

Ročne musela škôlka zamietnuť množstvo žiadostí o prijatie do predškolského zariadenia.  Jej kapacita 24 miest zďaleka nestačila na viac ako 10-násobnú potrebu v tejto obci. Za viac ako 200-tisíc eur tu bola postavená ďalšia trieda materskej školy, ktorá umožnila jej kapacitu zvýšiť na dvojnásobok. Investíciu z Európskej únie dostala aj celá základná škola. Zrekonštruovaná bola za viac ako 1,2 milióna eur. Do rekonštrukčných prác bolo zahrnuté zlepšenie technického stavu budovy, zabezpečil sa bezbariérový prístup  aj vybudovanie novej odbornej učebne. 

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko. 

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.
 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
23. januára 2020