Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok26. marca 2020Odhadovaný čas čítania: 1 min

69. Dobré fondy EÚ: nemocnica v Trebišove

66_1.jpg
© EU
V minulotýždňovom diely Dobrých fondov sme vám predstavili projekty podporené z európskych investícií, vďaka ktorým dnes na Slovensku zvládame lepšie boj proti šíreniu ochorenia COVID-19. Dnes vám chceme predstaviť nemocnicu v Trebišove, ktorá bude zmodernizovaná a doplní sa tu potrebné prístrojové vybavenie. 

Vďaka investícii z Európskej únie sa tu vybuduje nový urgentný príjem s operačnou sálou a ďalším prístrojmi, ktoré tu dnes stále chýbajú. Súčasťou urgentného príjmu bude aj čakáreň s recepciou. Hneď v jeho susedstve vzniknú ošetrovne a moderná resuscitačná miestnosť. V rámci rekonštrukcie sa počíta aj s vytvorením maximálne dvojlôžkových izieb. Tie budú k dispozícii pre pacientov tzv. klastra a každá z izieb bude disponovať vlastným sociálnym zariadením.

V trebišovskej nemocnici pribudne aj nová pôrodnícka klinika, ktorá sa stane moderným centrom pre gynekologicko-pôrodnícke a neonatologické úkony. Navyše tu budú mať rodičky k dispozícii pôrodné izby na úrovni hotelového štandardu, v ktorých bude prebiehať celý pôrod.

Na rekonštrukciu a nákup medicínskeho vybavenia využije nemocnica finančný príspevok z európskych peňazí vo výške viac ako 6,4 milióna eur. 

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

 

 

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
26. marca 2020