Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok29. júna 2016

Bratislavu opäť navštívili svetoví akrobati a komici

cirkulart2016_web.jpg
© EU
Bratislava aj tento rok na takmer týždeň ožila jedinečným festivalom v podobe spojenia cirkusu a moderného divadla. Tradičný Cirkuľart sa konal od 24. do 29. júna 2016 v centre hlavného mesta a prilákal mnoho návštevníkov.

 

 

Toto podujatie sa na Slovensku uskutočnilo už šiestykrát, opäť pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. "Festival nového divadla Cirkul'art je skvelý projekt. Veľmi dobre prezentuje európske hodnoty a európske motto Zjednotení v rozmanitosti," uviedol vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Dušan Chrenek. Zdôraznil tiež, že takýto projekt nemá na našom území obdobu.

Festival podľa neho názorne ukazuje, že aj na Slovensku je pestrosť a rôznorodosť vítaná. "Je to silný odkaz vo svetle súčasného vývoja v Európskej únii, najmä v čase blížiaceho sa slovenského predsedníctva v Rade EÚ, kedy bude naša krajina výrazne vplývať na smerovanie celej Únie," konštatoval Chrenek.

O zábavu a dych vyrážajúce zážitky sa aj tento rok postarali majstri akrobati, tanečníci, herci, muzikanti a komici. Na svoje si prišli aj tí s tradičnejším vkusom, ako aj fanúšikovia moderných prvkov.

V ponuke bolo jedinečné žonglérske vystúpenie s nádychom burlesky v podaní talentovaného Francúza Fred Teppe, či medzinárodne oceňované bábkové divadlo Train Theater z Izraelu, so svojím invenčným predstavením pre rodiny s deťmi The Cubes Circus. Slovenskú premiéru mala aj La Bella Tour zo Španielska, tvorená dvojicou moderných klaunov ocenených jednou z najprestížnejších cirkusových cien súčasnosti, zlatou medailou Cirque du Demain.

Pomimo divadelných predstavení bola tento rok novinkou tzv. EU FUN ZÓNA, kde sa odohrali tréningy a workshopy pre rodiny s deťmi. Ľudí čakalo množstvo prekvapení, kvízy, súťaže a interaktívne hry o Európe a parádny cirkusový kolotoč.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
29. júna 2016