Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok8. februára 2018

Digitálna koalícia sa rozrástla, k splneniu prvých 15 cieľov sme prispeli aj my

digitalna_koalicia.jpg
© EU
Spoločná platforma štátu, akademickej obce, firemného a neziskového sektora pre podporu digitálnych zručností má už prvé výsledky. Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku je jedným z jej zakladajúcich členov.

Digitálna koalícia, ktorej hlavným cieľom je pripraviť Slovákov všetkých vekových kategórií na prácu a život v nastupujúcej digitálnej ekonomike, vo štvrtok 8. februára predstavila 15 splnených záväzkov už po prvých štyroch mesiacoch fungovania. Medzi členov koalície zároveň pribudlo 16 nových členov.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku je v rámci Digitálnej koalície mimoriadne aktívne. Podporuje aktivity na zvýšenie povedomia o potrebe digitálnych zručností vrátane podujatia IT Fitness test, organizuje podujatia pre študentov, či podporuje štúdium technických a prírodných vied na Slovensku vďaka súťaži Junior Internet. V rámci podujatí pre študentov sa napríklad do projektu Mladý digitálny Európan vlani zapojilo vyše 1900 študentov a 121 škôl.

Medzi nové záväzky Komisie na Slovensku patrí spolupráca na príprave Informačného materiálu predovšetkým pre dievčatá na stredných školách o výhodách štúdia IT a aktívna komunikácia nového akčného plánu digitálneho vzdelávania.

Digitálne zručnosti predstavujú množstvo schopností, ktoré ľudia potrebujú vo svojom živote – od vyhľadávania informácií online až po vytváranie digitálneho obsahu a programovanie aplikácií. Viac ako 70 miliónov ľudí v Európe nemá žiadne digitálne zručnosti. Európe i Slovensku chýbajú pracovné sily s dostatočnou digitálnou kvalifikáciou, aby vyplnili neobsadené pracovné miesta. Digitálny jednotný trh je aj preto jednou z hlavných priorít Európskej komisie.

Prečítajte si viac informácií o Digitálnej koalícii.

 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
8. februára 2018