Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok24. augusta 2016Odhadovaný čas čítania: 2 min

European Roma Spirit Award 2016 – výzva na predkladanie nominácií

roma_spirit.jpg
© EU
Medzinárodné ocenenie European Roma Spirit Award 2016 prijíma nominácie príkladov dobrej praxe jednotlivcov, mimovládnych organizácií, firiem, mestských samospráv a ďalších subjektov, ktorí vo svojej dennej práci zlepšujú kvalitu života a sociálne podmienky rómskej menšiny v Európe. Nominácie je možné zaslať do 8. septembra 2016. 

Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu v spolupráci s Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky a Úradom splnomocnencavlády SR pre rómske komunity vyhlásili prvý ročník ocenenia European Roma Spirit Award (ERSA) 2016. Medzinárodná porota ocení aktivity a projekty, organizácie alebo jednotlivcov, ktorí prispievajú k zlepšovaniu životných podmienok a k plnohodnotnej a dôstojnej integrácii rómskej menšiny v krajinách Európy.

 

Cieľom projektu ERSA je podporovať aktivity v oblasti zlepšovania situácie a podpory sociálnej integrácie Rómov, najväčšej etnickej menšiny v Európe čeliacej vylúčeniu. Prostredníctvom projektu chcú organizátori budovať respect a podporovať porozumenie a toleranciu prostredníctvom verejnej prezentácie pozitívnych príkladov citlivej integrácie a podpory marginalizovanej rómskej menšiny.

 

Nominácie príkladov dobrej praxe jednotlivcov, mimovládnych organizácií, firiem, mestských samospráv a ďalších subjektov, ktorí vo svojej dennej práci zlepšujú kvalitu života a sociálne podmienky rómskej menšiny v našej spoločnosti je potrebné zaslať do 8. septembra 2016.

 

Víťazi 5 kategórií (mimovládne organizácie, firmy, mestské samosprávy, osobnosť, médiá) budú vybratí medzinárodnou porotou expertov zloženov z predstaviteľov kultúrneho, sociálneho a politického života v EÚ. Čestnou predsedkyňou medzinárodnej poroty je pani Věra Jourová, európska komisárka pre spravodlivosť, spotrebiteľov a rodovú rovnosť.

 

Slávnostné odovzdávanie ocenení sa uskutoční 10. októbra 2016 v Bratislave, pri príležitosti konferencie „Zlepšenie postavenia rómskej mládeže ako hnacej sily zmien“, ktorá je oficiálnym podujatím slovenského predsedníctva v Rade Európskej únie. Záštitu nad podujatím prevzali Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák a Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Ján Richter.

 

Nominácie na ocenenie European Roma Spirit Award môžu zasielať fyzické a právnické osoby vyplnením prihlášky online na www.romaspirit.eu, alebo stiahnutím a vyplnením pdf verzie a jej zaslaním na e-mail ersaatromaspirit [dot] eu (ersa[at]romaspirit[dot]eu).

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
24. augusta 2016