Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok22. júna 2018Odhadovaný čas čítania: 1 min

Európsky týždeň športu 2018

sport.png
© EU
Motivovať ľudí k pohybu a zdravému životnému štýlu, to je hlavný cieľ Európskeho týždňa športu, ktorý bude na Slovensku a v ďalších 37 krajinách Európy od 23. do 30. septembra 2018.

Koordinátorom projektu na Slovensku je i tento rok Národné športové centrum. Partnermi podujatia sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, Slovenský atletický zväz, ktorý sa aktívne podieľa na organizácii hlavného podujatia v Hale Elán dňa 26 septembra a Slovenský olympijský výbor. Cieľom je motivovať k pohybu širokú verejnosť aj zdravotne znevýhodnených. Aktivity a podujatia budú na rôznych úrovniach (európskej, národnej, regionálnej či miestnej), a to v štyroch kľúčových prostrediach: na školách, pracoviskách, vonku a v športových kluboch a fitnes centrách. Tohtoročnou novinkou bude večerné športovanie #BeActiveNight. Podujatie bude v Bratislave 29. septembra 2018. Všetky potrebné informácie budú zverejnené na internetovej stránke.

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v Európe. V roku 2018 napíše svoj 4. ročník. Témou kampane ostáva #BeActive, teda „buď aktívny“. Týždeň plný aktivity je určený pre každého, bez ohľadu na vek, zázemie či úroveň zdatnosti. Európska komisia sa projektom snaží prilákať k pohybovým aktivitám čo najviac ľudí. Podľa prieskumu Eurobarometer z roku 2017 sa totiž pravidelne hýbe veľmi málo Európanov. Takmer 60% vôbec necvičí a nešportuje.

Minulý rok sa do Európskeho týždňa športu na Slovensku zapojilo 598 podujatí vo viac ako 360 mestách a obciach. Zašportovalo si takmer 155 000 detí a dospelých. Pod hlavičkou #BeActive sa týždňa športu zúčastňujú milióny Európanov.

Organizátori môžu športové podujatia registrovať prostredníctvom internetovej stránky www.tyzdensportu.sk.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
22. júna 2018