Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Denné spravodajstvo20. mája 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

História EÚ inak: 3. diel

V spolupráci so Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak prinášame tretí diel z histórie EÚ. Priblížime si vývoj európskej integrácie v 60. rokoch 20. storočia.

História EÚ inak so Sandrou Svitekovou

Z nenaplnených úvah o európskej obrannej spolupráci sa v ďalšej časti nášho seriálu z histórie EÚ presúvame do búrlivých 60. rokov minulého storočia. Svoj záujem o členstvo v európskych spoločenstvách začali prejavovať ďalšie krajiny, objavuje sa nesúlad medzi postojom Francúzska a zvyškom pri pohľade na integračný proces, rodí sa spoločná poľnohospodárska politika aj colná únia.

Sedemdielny seriál so Sandrou Svitekovou (Dejepis Inak) približuje dejiny európskej integrácie, a to od prvotných myšlienok spolupráce európskych národov až po to, čím je Európska únia dnes.

Táto vzdelávaco-popularizačná séria poslúži študentom, učiteľom, ale aj všetkým záujemcom, ktorí túžia pochopiť zmysel, význam a prínosy európskej integrácie, ako aj to, čo znamená byť občanom EÚ. Aj nedávne 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie je dôkazom, že Únia je už dve dekády naším spoločným domovom. 

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
20. mája 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku