Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Denné spravodajstvo3. júla 2024Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

História EÚ inak: 6. diel

V spolupráci so Sandrou Svitekovou z instagramového profilu Dejepis Inak prinášame šiesty diel z Histórie EÚ inak. Priblížime si v ňom vývoj európskej integrácie v 90. rokoch 20. storočia. 

História EÚ inak so Sandrou Svitekovou

V 90. rokoch sa z Európskeho spoločenstva stáva dôležitý globálny líder – Európska únia. Dozviete sa tiež, prečo bola Maastrichtská zmluva taká významná a ako pomohla transformovať Úniu, ale aj to, čo sú prístupové (kodanské) kritériá. Pozrieme sa tiež na proces zavádzania jednotná mena - eura. V tomto období sa o vstup do EU pokúšalo aj Slovensko. Ako vyzeral náš prístupový proces?

Sedemdielny seriál so Sandrou Svitekovou (Dejepis Inak) približuje dejiny európskej integrácie, a to od prvotných myšlienok spolupráce európskych národov až po to, čím je Európska únia dnes.

Táto vzdelávaco-popularizačná séria poslúži študentom, učiteľom, ale aj všetkým záujemcom, ktorí túžia pochopiť zmysel, význam a prínosy európskej integrácie, ako aj to, čo znamená byť občanom EÚ. Aj nedávne 20. výročie vstupu Slovenska do Európskej únie je dôkazom, že Únia je už dve dekády naším spoločným domovom.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
3. júla 2024
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku