Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Tlačové oznámenie9. septembra 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 1 min

List Predsedníčky Ursuly von der Leyenovej Jeho Veličenstvu Karolovi III, kráľovi Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska

--

Alžbeta II

Vaše veličenstvo,

veľmi ma zarmútila správa o odchode matky Vášho veličenstva, zosnulej kráľovnej Alžbety II. Dovoľte mi vyjadriť Vášmu veličenstvu, kráľovskej rodine a britskému ľudu moju úprimnú sústrasť v mene Európskej únie.

Jej odchod zanechá pocit straty v živote mnohých ľudí v Spojenom kráľovstve, Spoločenstve národov a na celom svete. Súcitíme a modlíme sa so všetkými, ktorí za ňou trúchlia a pripomínajú si ju.

Jej odvaha a oddanosť slúžiť svojej krajine bola pre mnohých zdrojom obrovskej sily a stability aj v tých najťažších časoch. Každý deň kráľovninho vládnutia sa niesol v mene jej neoblomnej oddanosti krajine, láske k rodine a jej ľudu. Jej empatia a porozumenie všetkým generáciám v kombinácií so schopnosťou udržať tradície, na ktorých jej záležalo, bola príkladom skutočného vodcovstva.

Jej vládnutie formovalo históriu Vášho národa a nášho kontinentu. Bola symbolom toho najlepšieho zo Spojeného kráľovstva, z jeho ľudí a hodnôt. Pre mnohých veľa znamenala a pre mňa osobne bola celoživotnou inšpiráciou.

Srdcom aj mysľou sme s Vašim veličenstvom a želáme Vášmu veličenstvu a ľuďom v Spojenom kráľovstve silu a múdrosť pri pokračovaní v jej práci, zatiaľ čo aj naďalej budeme nachádzať inšpiráciu vo výnimočnom odkaze, ktorý nám po sebe zanechala.

Dovoľujem si Vášmu veličenstvu pri tejto príležitosti opätovne vyjadriť moju najhlbšiu úctu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
9. septembra 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku