Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok21. novembra 2022Zastúpenie na SlovenskuOdhadovaný čas čítania: 2 min

Na podujatí #YEYS2023 sa zúčastní aktívna a angažovaná mládež

Chcete sa zúčastniť na našom každoročnom podujatí Vaša Európa, váš názor (YEYS), na ktorom stredoškoláci z celej Európy vyjadrujú názory na svoje aktívne občianstvo v participatívnej demokracii? Ak áno, pridajte sa k nám!

Vaša Európa, váš názor

Vaša Európa, váš názor (YEYS) sa tohto roku uskutoční už štrnástykrát a po troch rokoch opäť s fyzickou účasťou. Tohtoročné podujatie nesie názov „Dialógy mládeže o demokracii“ a bude sa konať od 23. do 24. marca 2023.

Keďže uplynulé mesiace poznačila kríza na Ukrajine, hrozby pre mierové režimy a nepredvídateľné spoločenské a hospodárske výzvy vedúce k systémovým zmenám, podujatie sa zameria na to, ako zvýšiť informovanosť o demokratických hodnotách a zároveň podporiť kritické myslenie, posilnenie postavenia mládeže a jej zapojenie.

Stredoškoláci sa zúčastnia na viacerých seminároch a interaktívnych aktivitách, aby mohli sformulovať odporúčania, ktoré budú predložené európskym inštitúciám a európskym tvorcom politiky a rozhodujúcim činiteľom na vysokej úrovni.

Registrácia už prebieha a prihlásiť sa môžu školy zo všetkých členských štátov EÚ a siedmich kandidátskych krajín (Albánska, Moldavska, Severomacedónskej republiky, Čiernej Hory, Srbska, Turecka a Ukrajiny). Ak vyučujete na strednej škole a Vaši žiaci majú 16 až 18 rokov, neváhajte a pošlite prihlášku na podujatie Vaša Európa, váš názor 2023.

Prihlášky sa môžu podávať do 30. novembra 2022.

Ako sa prihlásiť:

Školy, ktoré sa chcú zúčastniť, musia vyplniť prihlášku na internetovej stránke EHSV.

Náhodne sa vyberie jedna škola z každej krajiny. Vylosované školy budú musieť vybrať troch žiakov, najlepšie z predposledného ročníka, ktorí sa na podujatí zúčastnia, a jedného učiteľa ako pedagogický dozor.

Každú nominovanú školu navštívia pred podujatím členovia EHSV, aby naň vybraných účastníkov pripravili. Pred touto návštevou bude školám zaslaná dokumentácia a podkladové materiály.

Teším sa na stretnutie s Vami na tomto jedinečnom podujatí.

Bližšie informácie Vám poskytne:

Tlačové oddelenie EHSV – Agata Berdys
+ 32 25469476

agata [dot] berdysateesc [dot] europa [dot] eu (agata[dot]berdys[at]eesc[dot]europa[dot]eu)

@EESC_PRESS

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
21. novembra 2022
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku