Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok18. júla 2023Zastúpenie na Slovensku

Nominujte (sa) na ocenenie Roma Spirit 2023!

15. ročník unikátneho ocenenia Roma Spirit má otvorenú svoju nominačnú kampaň do 3. septembra 2023.

Roma spirit 2023

Prihlášku na ocenenie môže zaslať každý vyplnením krátkeho online formulára TU.

Čo pre Vás znamená ocenenie? Roma Spirit vďaka prijatým nomináciám ocení príbehy osobností, organizácii, prístupy médií, obcí a zamestnávateľov, ktorí prinášajú efektívne a fungujúce riešenia výziev v oblasti spolunažívania, zamestnanosti, vzdelávania, či verejnej mienky.

“Veľmi sa teším, že máme už po pätnástykrát možnosť oceniť tých, ktorí prispievajú svojim umom, láskavosťou a ľudskosťou do podpory kvalitného života na Slovensku. Verím, že oceniť seba, či niekoho, koho prácu sledujeme, koho práca je pre nás inšpiratívna, či priam dôležitá, je vo svojej podstate nenáročný, no veľmi účinný spôsob, ako sa poďakovať,“ uviedla Magdaléna Rothová, producentka Roma Spirit, riaditeľka ACEC.

Zo všetkých právoplatne prijatých prihlášok vyberie 21 finálových nominácií Prípravný výbor Roma Spirit. O siedmich laureátoch Roma Spirit 2023, v kategóriách Mimovládna organizácia, Spoločnosť a zamestnávateľ, Obec a mesto, Osobnosť, Média, Kultúra a Čin roka, rozhodne medzinárodná Odborná porota a Porota čin roka.

Vyhlasovateľmi ocenenia Roma Spirit 2023 sú Asociácia pre kultúru vzdelávanie a komunikáciu (ACEC), Úrad splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity (ÚSVRK) a Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS). Záštitu nad podujatím Roma Spirit 2023 prebrala prezidentka SR, Zuzana Čaputová. Partnerom podujatia je aj Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Záznam zo slávnostného odovzdávania ocenení Roma Spirit 2023 odvysiela RTVS v decembri 2023, pri príležitosti Medzinárodného dňa ľudských práv.

O projekte

Roma Spirit už od roku 2009  poukazuje, že pre spolužitie, šírenie rešpektu a búranie predsudkov a stereotypov je nesmierne dôležité porozumenie a spolupráca. Za uplynulé ročníky bolo na ocenenie Roma Spirit nominovaných 1982 aktivít, projektov, organizácií a výnimočných osobností. Ocenenie si prevzalo už 90 laureátov. Autorkou myšlienky Roma Spirit je Ľubomíra Slušná–Franz, prezidentka ACEC.

Asociácia pre kultúru, vzdelávanie a komunikáciu (ACEC) je mimovládna organizácia, ktorej poslaním je budovať porozumenie, podporovať medzinárodnú kultúrnu výmenu, vzdelávanie a vytvárať priestor pre prehlbovanie vzájomnej komunikácie. Vo svojej vzdelávacej činnosti sa ACEC zameriava na prípravu a uplatňovanie vzdelávacích a osvetových programov zameraných na sociálne znevýhodnené skupiny.


Viac o Roma Spirit nájdete na:
www.romaspirit.sk
SPOT RS 2023
FB @slovensko.romaspirit
IG @slovensko.romaspirit
YouTube Roma Spirit

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
18. júla 2023
Autor/autorka
Zastúpenie na Slovensku