Prejsť na hlavný obsah
Zastúpenie na Slovensku
Novinový článok14. februára 2018Odhadovaný čas čítania: 1 min

Ochrana životného prostredia je ochranou zdravia ľudí v celej EÚ

mzp_web.jpg
© EU
Vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko sa 13. februára 2018 stretol so slovenským ministrom životného prostredia Lászlóm Sólymosom. Počas stretnutia hovorili o témach: zdravšie ovzdušie, účinnejšia ochrana lesov a dôslednejšie triedenie a recyklácia odpadov.

Obidvaja predstavitelia vyjadrili presvedčenie, že ochrana životného prostredia a zdravia ľudí musí mať svoje nezastupiteľné miesto tak ako v európskej, tak aj v slovenskej legislatíve. 

„Investície do životného prostredia sú investíciami do nášho zdravia,“ povedal minister životného prostredia László Sólymos. 

„Dnešné stretnutie potvrdilo, že máme na európskej i národnej úrovni veľmi podobné priority. Riešenie čistoty ovzdušia či recyklácie odpadov nie je vôbec jednoduché, ale bezpochyby pre každého občana prínosné a je dobré, že Európska únia tu má čo ponúknuť. Potešilo ma, že ministerstvo pracuje na účinnej a razantnejšej ochrane toho najcennejšieho, čo sa na Slovensku zachovalo a čo je mimoriadne i na európskej úrovni – jeho prírodného dedičstva vrátane karpatských bukových i horských lesov. Na ďalšiu spoluprácu s rezortom sa preto veľmi teším,“ uviedol pri tejto príležitosti Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR.

Viac o tom, čo robí EÚ pre životné prostredie a ochranu prírody, nájdete tu.

Podrobnosti

Dátum uverejnenia
14. februára 2018